آموزش اکسپرت نویسی با اندیکاتور پیوت پوینت سوپرترند

در این مقاله فرآیند ساخت یک استراتژی معاملاتی سودده را توضیح خواهیم داد. ابتدا ما یک استراتژی را بر‌اساس دانشی که داریم تعریف می‌کنیم. این استراتژی را در گذشته بازار تست می‌کنیم، خطاها و نقاط ضعف آن استراتژي اولیه را بررسی کرده و مجدد در گذشته بازار تست می‌کنیم. این کار را چندین‌بار انجام می‌دهیم تا به استراتژی سودده برسیم.

نگران نباشید!! قرار نیست این فرآیند سودده کردن استراتژی از ما زمان زیادی بگیرد. ما به کمک اکسپرت‌ها (معاملات الگوریتمی) خیلی سریع می‌توانیم این کار را انجام دهیم. در واقع آن استراتژی را با کمک برنامه‌نویسی تبدیل به اکسپرت می‌کنیم و در عرض چند دقیقه در گذشته تست می‌کنیم.

ساخت استراتژی معاملاتی سودده با اندیکاتور پیوت پوینت سوپرترند

ما در این استراتژی از اندیکاتور Pivot Point Supertrend استفاده می‌کنیم. این اندیکاتور یک اندیکاتور روندی است و روند بازار را به‌خوبی نشان می‌دهد و می‌توانید با آن سیگنال‌های خوبی از بازار دریافت کنید. این اندیکاتور از ۳ خط با عنوان‌های زیر تشکیل شده است.

1.خط حمایت

2.خط وسط

3.خط مقاومت

در هر لحظه از بازار فقط ۲ خط روی نمودار خواهید دید. زمانی‌که سیگنال خرید صادر می‌شود خط مقاومت تبدیل به خط حمایت می‌شود. برای سیگنال فروش نیز خط حمایت تبدیل به مقاومت می‌شود. در شکل زیر نحوه دریافت سیگنال خرید و فروش را می‌بینید.

سیگنال‌گیری با اندیکاتور پیوت پوینت سوپرترند

همان‌طور که در شکل می‌بینید زمانی‌که قیمت، بالای خط مقاومت بسته می‌شود سیگنال خرید صادر می‌شود و بر‌عکس آن، زمانی که قیمت زیر خط حمایت بسته شود سیگنال فروش صادر می‌گردد.

اولین استراتژی معاملاتی با اندیکاتور پیوت پوینت سوپرترند (Pivot Point Supertrend)

 برای اینکه مدیریت سرمایه را در این استراتژی لحاظ کنیم زمانی‌که سیگنال صادر شد حد ضرر را روی خط وسطی می‌گذاریم و فاصله آن هر چقدر بود ۲ برابر آن را حد سود می‌گذاریم.

استراتژی معاملاتی اول

اگر بخواهیم استراتژی معاملاتی را دقیق‌تر تعریف کنیم به شرح زیر خواهد بود.

 

۱.گرفتن سیگنال از اندیکاتور پیوت پوینت سوپر ترند (استفاده از اعداد پیش فرض ۲-۳-۱۰ )
۲. گذاشتن حد‌ضرر روی خط وسطی
۳. تعیین حد‌سود دو برابر حد‌ضرر
۴. در صورت باز بودن پوزیشنی، پوزیشن جدید گرفته نمی‌شود.
۵. در هر پوزیشن ۲ درصد ریسک درنظر گرفته می‌شود.

دانلود اندیکاتور پیوت پوینت سوپرترند

این اندیکاتور را دانلود و سپس در متاتریدر بروکر مورد نظرتان مثل بروکر آلپاری، لایت فارکس یا آمارکتس نصب و استفاده کنید. با کمک آموزش‌های زیر شروع به نوشتن اکسپرت با این اندیکاتور نمایید. در ادامه آموزش اکسپرت‌نویسی با این اندیکاتور را یاد خواهیم داد.

نوشتن اکسپرت با اندیکاتور پیوت پوینت سوپرترند

در ویدیوهای زیر آموزش اکسپرت‌نویسی با این اندیکاتور را می‌توانید ببینید. آموزش‌ها از پایه گفته شده و شما اگر قدم به قدم آن چیزی که آموزش داده شده است را اجرا کنید در نهایت می‌توانید معاملات خودکار با این اندیکاتور را داشته باشید و تست و بهینه سازی کنید. 

ویدیو‌ها فقط به کاربرانی که عضو سایت هستند نمایش داده می‌شود

بعد از دیدن ویدیوها قدم بعدی چیه؟

ما در این دوره نحوه خرید و فروش با این اندیکاتور را آموزش دادیم و قدم بعدی اینه که این اکسپرت را با بهبود مستمر، سودده‌اش کنیم. در دوره تکمیلی اکسپرت‌نویسی با اندیکاتور پیوت پوینت سوپرترند ما فرایند سودده کردن استراتژی‌ها را آموزش دادیم. 

سخن پایانی

بهترین راه برای ساخت یک استراتژی سودده، تست و بهبود مستمر آن در گذشته بازار است. در واقع تا ما عملکرد یک استراتژی را در گذشته تست نکنیم و داده‌ها و آماری که به ما می‌دهد را بررسی نکنیم نمی‌توانیم خوب یا بد بودن آن را متوجه شویم. ما با تبدیل استراتژی به اکسپرت خیلی سریع متوجه خوب یا بد بودن استراتژی می‌شویم و اگر استراتژی مطلوبی نباشد می‌توانیم آن را بهبود داده و دوباره تست کنیم. ما در دوره تکمیلی اکسپرت‌نویسی با اندیکاتور پیوت‌پوینت‌سوپرترند این استراتژی را بهبود دادیم و عملکرد آن‌را بهتر کردیم پیشنهاد می‌کنم حتما اون دوره را تهیه و تماشا کنید.