اکسپرت نویسی با میانگین متحرک و RSI

مدرس: احمد هندیان‌پور

مخاطب: معامله‌گران و علاقه‌مندان به بازار فارکس

مدت زمان دوره: 4 ساعت

ضمانت: بازگشت وجه تا ۱۴ روز

قیمت: 4,200,000 تومان

در صورتیکه قبل از خرید تمامی محصولات نیاز به مشاوره داشتید از طریق تکمیل فرم در قسمت تماس با ما یا پشتیبانی  تلگرام با ما در ارتباط باشید.

نحوه دسترسی به آموزش خریداری شده

برای دسترسی به فیلم جلسات، به حساب کاربری، سفارش‌ها بروید. روی سفارش مربوطه نمایش را بزنید. راهنمای نصب اسپات پلیر را مطالعه کنید. (این آموزش روی دو دستگاه ویندوز یا مک و اندروید قابل استفاده است.)

در بازار فارکس می‌توان از استراتژی‌های مختلفی برای کسب سود استفاده کرد. ولی اگر بخواهیم به‌صورت دستی این استراتژی‌ها را تست، و عملکرد آنها را بررسی کنیم ممکن است زمان زیادی از ما گرفته شود و در نهایت نیز متوجه شویم نتیجه‌ای که مدنظر ما بوده بدست نیامده است.

نوشتن اکسپرت به صورت مولتی تایم چه کمکی به ما می‌کند؟

خوشبختانه به کمک اکسپرت‌ها و قدرت بک‌تست‌گیری خیلی سریع می‌توانیم عملکرد یک استراتژی را بررسی کرده و نتایج را در گذشته با دقت ۱۰۰ درصدی ببینیم.

هر چند ممکن است نتایج آینده با گذشته متفاوت باشد ولی با این‌حال می‌توانیم از روش‌هایی استفاده کنیم که اطمینان بیشتری ایجاد شود و همچنین با مدیریت سرمایه و تنوع در استراتژی‌ها ریسک معاملات را کاهش داده و عملکرد کلی را افزایش دهیم.

یک استراتژی که می‌تواند احتمال بردمان را افزایش دهد این است که به‌صورت مولتی تایم سیگنال خرید و فروش بگیریم. مولتی تایم به این معناست که برای ورود دقیق‌تر، از چندین تایم فریم استفاده کنیم. مثلا برای دریافت سیگنال ورود از تایم ۵ دقیقه استفاده کنیم ولی تاییدیه‌ی آن‌را از تایم یک‌ساعته بگیریم.

سیگنال خرید و فروش به صورت مولتی تایم چگونه است؟​

برای ورود دقیق‌تر می‌خواهیم به صورت مولتی‌تایم کار کنیم. برای این کار از یک میانگین متحرک در تایم یک‌ساعته برای تشخیص روند استفاده می‌کنیم. و در تایم پایین‌تر با استفاده از RSI ورود دقیق‌تری خواهیم داشت. البته در دوره‌ به روش‌های دیگری نیز می‌پردازیم ولی برای شروع همین ۲ اندیکاتور کافی است.

سیگنال خرید

1. زمانی‌که قیمت بالای میانگین متحرک در تایم بالا هست دنبال سیگنال خرید در تایم پایین می‌گردیم.

 
2. لول 30 RSI در تایم پایین را به‌عنوان سیگنال خرید در نظر می‌گیریم. اگر این لول از پایین به سمت بالا شکسته شد سیگنال خرید صادر خواهد شد.

سیگنال فروش

1. زمانی‌که قیمت پایین میانگین متحرک در تایم بالا هست دنبال سیگنال فروش در تایم پایین می‌گردیم.


2. لول 70 RSI در تایم پایین را به‌عنوان سیگنال فروش در نظر می‌گیریم. اگر این لول از بالا به سمت پایین شکسته شد سیگنال فروش صادر خواهد شد.

آیا استراتژی مولتی‌تایم در بازار فارکس باعث سود مستمر می‌شود؟

در بازار فارکس قطعیتی وجود ندارد و ما برای سود کردن در این بازار فقط باید تا می‌توانیم احتمال بردمان را افزایش دهیم. معامله به‌صورت مولتی‌تایم کمی احتمال بردمان را افزایش می‌دهد و این ما را یک قدم به پیروزی نزدیک‌تر می‌کند.

یک استراتژی فقط سیگنال ورود نیست و باید انواع روش‌های خروج از پوزیشن و روش‌های سیو سود و همچنین مدیریت سرمایه تست و بهینه سازی شود تا عملکردمان افزایش یابد.

نگاهی به دوره اکسپرت‌نویسی با میانگین متحرک
مدرس
احمد هندیان پور
مخاطب
معامله‌گران بازار فارکس
تعداد جلسات
14 قسمت، ادامه در حال ضبط است
فرمت
فیلم محافظت شده
قابل مشاهده
فقط در یک کامپیوتر یا موبایل
قیمت
4.200.000 تومان

چگونه تعیین حد سود و ضرر در نتیجه معاملات ما موثر است؟

یکی از موارد مهم در معاملات انتخاب حد سود و ضرر مناسب است. شما ممکن است سیگنال دقیقی بگیرید ولی با تعیین حد سود و ضرر نامناسب، عملکرد خوبی نداشته باشید و در مجموع منجر به ضرر شما گردد. ممکن است حد ضرر را کوچک در نظر بگیرید و بازار ابتدا حد ضرر شما را بزند و سپس به سمت تارگت حرکت کند. یا حد سود را بیش از حد بزرگ بگیرید و بازار تا نزدیکی حد سود آمده و برگردد و حد ضرر را بزند.

بهترین روش تعیین حد سود و ضرر در بازار فارکس

یکی از بهترین روش‌ها برای تعیین حد سود و ضرر این است که بر اساس میانگین حرکتی قیمت آن جفت ارز، حدسود و ضرر تعیین شود. یعنی ما بررسی می‌کنیم در یک روز ممکن است تا کجا قیمت حرکت کند. برای این کار ما بالاترین قیمت روز را منهای پایین‌ترین قیمت همان روز می‌کنیم تا جابجایی قیمت در روز را حساب کنیم. این کار را برای چند روز انجام می‌دهیم و از آن میانگین می‌گیریم. وقتی بدانیم قیمت در روز حدودا چقدر حرکت می‌کند می‌توانیم حدسود و ضرر متناسبی انتخاب کنیم.

ضریبی از این میانگین را می‌توانیم به عنوان حد سود و ضرر تعیین کنیم که این ضریب بستگی به جفت ارز و تایم‌فریمی دارد که می‌خواهیم وارد پوزیشن شویم. 

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید؟

1.در این دوره، کد نویسی استراتژی ترکیب میانگین متحرک با RSI را به‌صورت مولتی‌تایم یاد داده‌ایم، که این فقط نحوه ورود به پوزیشن هست وآموزش به‌صورتی هست که شما با اندکی تغییر می‌توانید استراتژی‌های مختلفی به‌صورت مولتی‌تایم بسازید. مثلا بجای RSI از الگو‌های کندلی برگشتی استفاده کنید که در این دوره آن‌را نیز یاد داده‌ایم.

2.حد سود و ضرر را به چندین روش مختلف تعیین خواهیم کرد و با استفاده از استراتژی تستر، تست می‌کنیم که کدام روش مناسب‌تر است.

3.سه روش ترلینگ استاپ را یاد خواهیم داد تا زمانی‌که پوزیشن‌هایتان در سود رفت حدضرر را جابجا کند و سودی که بدست آوردید را ذخیره کند.

4.برای تعیین حجم هم چندین روش را یاد دادیم تا بتوانید مدیریت سرمایه را به‌خوبی انجام دهید.

5.این دوره طوری ساخته شده که شما می‌توانید با کمی تغییر روی آن استراتژی‌های مختلفی بسازید، تست کنید و عملکرد آن‌را بررسی کنید.

مدرس دوره اکسپرتی نویسی میانگین متحرک با آر اس آی کیست؟

احمد هندیان پور 1

احمد هندیان پور

۷ سال است در بازار فارکس فعالیت می‌کنم که ۳ سال آخر آن را مشغول یادگیری و نوشتن اکسپرت‌های مختلف بوده‌ام. بورس90 فرصتی برای به اشتراک گذاری تجربیات و اشتباهات ما از بازارهای مالی شد.

امیدوارم در این مسیر پر پیچ و خم یادگیری با من همراه باشید.

سوالات متداول

اگر می‌خواهید در بازار فارکس فعالیت کنید این دوره مناسب شماست. چون حتی اگر بخواهید به صورت دستی هم معامله انجام بدید با اکسپرت می‌توانید استراتژی خودتان را  به صورت دقیق در گذشته بازار تست و بهینه سازی کنید.

خیر!

ما فرایند ساخت اکسپرت را از صفر تا صد انجام می‌دهیم و شما با استاپ کردن ویدیو و نوشتن آن می‌توانید نتایج یکسانی بگیرید. ولی بهتر است دوره اکسپرت نویسی مقدماتی را نیز دیده باشید تا مباحث را سریع‌تر یاد بگیرید.

این دوره ضمانت بازگشت وجه تا ۱۴ روز پس از خرید دارد. اگر نتوانستید با دوره ارتباط برقرار کنید یا برایتان مفید نبود به پشتیبانی تلگرام یا از طریق تماس با ما پیام دهید تا بازگشت وجه انجام شود.

ما در این دوره بر اساس داده‌ها و ارقام حرف می‌زنیم و اکسپرت‌های ساخته شده را تست و بهینه‌سازی می‌کنیم و مداوم بهبودش می‌دهیم تا یک عملکرد خوب بر اساس داده‌هایی که داریم به ما نشان دهد. با این حال بازار فارکس دارای ریسک هست و ممکن است نتایجی که در آینده بدست می‌آید با گذشته متفاوت باشد. پس مسئولیت اجرای اکسپرت به عهده خودتان است و مدرس و سایت بورس90 مسئولیتی در قبال سود و زیان احتمالی نخواهد داشت.

پس از ثبت موفق سفارش، به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که توضیحات دانلود پلیر مورد نظر و فعال‌سازی لایسنس آن ارائه شده‌ است. کافی است پلیر را روی کامپیوتر ویندوزی یا مک خود دانلود کنید و کد لایسنس را وارد کنید تا بتوانید مشاهده دوره را شروع کنید.

کافی است به «حساب کاربری/سفارش‌ها» مراجعه کنید. سپس دکمه «نمایش» سفارش مورد نظر را کلیک کنید تا توضیحات لازم را ببینید.

گپ و گفت کاربران در مورد این محصول

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *